Genel Kültür

Kedi yavrularının özel beslenme ihtiyaçları

Birleşik Devletlerde ortalama kedi familyesinin 2.2 kedi olduğunu biliyor muydunuz? Evinizdeki tüm kedileri aynı şeyle beslemek cazip bir şey olabilir, ancak kedi yavruları, yetişkin kediler ve olgun kedilerin hepsi farklı beslenme ihtiyaçlarına sahiptirler. Hadi ozaman, yavru kedilerin beslenme ihtiyaçları adlı konumuza geçelim ve sizi bilgilendirelim.

yavru kedi bakımı nasıl yapılır
yavru kedi bakımı nasıl yapılır

Bir yavru kedinin normal yetişkin kedinize göre daha kalori yoğun bir yiyecek yemesi gerekir. Yüksek kaliteli bir kedi yavrusu gıdası 520 kcal / fincan, aynı hattaki yetişkin bir besin 500 kcal / fincan içerebilir. Bu, büyük bir farklılık gibi gözükmeyebilir, ancak ekstra kaloriler uzun mesafe boyunca çok önemlidir.

Ve farklar sadece kalori ile kesilmez. Amerikan Gıda Kontrol Görevlileri Derneği (bazılarına bir göz atın AAFCO ) yavru kedi ve kediler için asgari besin gereksinimi: Sizin yavru kediniz için önemli vitaminler, mineraller ve amino asitler (ve genel olarak daha fazla protein) daha fazla ihtiyacınızın var olduğunu görebilirsiniz Yetişkin kediler ise; yetişkin kediler için hazırlanmış gıdaları yediğinde beslenme yetersizliği riski altındadır. AAFCO tarafından düzenlenmeyen gıdalar da önemlidir. Örneğin, daha sağlıklı kedi yavrusu gıdaları, beyin ve göz gelişimini optimize etmek için DHA (dokosaheksaenoik asit, omega-3 yağ asidi türü) içerir.

kedilerin alması gereken besin miktarı
kedilerin alması gereken besin miktarı yukarıda belirtildiği gibidir.

Basitlik ve rahatlık açısından, yetişkin kedi mamalarıyla yavru kedileri beslemek uygun mu? Cevap hayır.” Bir besin fazlası bir besin eksikliği kadar tehlikeli olabilir. Bu durumda, endişelenecek en önemli aşırılık kalorilerdir. Obezite bugün Birleşik Devletlerde kedilerin karşılaştığı büyük bir sağlık sorunudur. Hepimizin bildiği gibi, kilo alındıktan sonra, kurtulmak çok zor olabilir. Yetişkin kedilerinize yavru yemlerini vererek de, kilo vermesini sağlamayın.

yavru kedi bakımı nasıl yapılmalı
yavru kedi bakımı nasıl yapılmalı

Şimdi sağ duyulu olalım yetişkin kedinin yavru kedinin mama kabından yemesi veya yavru kedinin yetişkin kedinin mama kabından yemesi dünyanın sonu değildir. Sadece elinden gelenin en iyisini yap. Yetişkinleri ve yavru kedileri ayrı ayrı besleyin ve yemek kaplarını farklı alın (kedileriniz yemek tabaklarını karıştırmasın).

Bir yavru kedi ile ilgilenmek bebek bezlemek kadar – eğlencelidir; Ama aynı zamanda hayatın bir sonraki aşamasını sabırsızlıkla beklersiniz. Kediniz öğrendikten sonra  herşey düzenene girer ve rahat edersiniz. :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu