Hayvanlar Alemi

Köpeğinizin alerji sorunlarını giderebiliceğiniz faydalı bilgiler

Kötü hava koşulları içerisin de, sizi rahatsız eden şeyleri tedavi etmek için mükemmel bilgi sahibi olmanıza gerek olmadığını biliyor muydunuz?. Köpeklerde alerjileri, köpeklerde rahatsızlıkları ve diğer köpek rahatsızlıklarını tedavi etmek için benzer basit ev ilaçlarını kullanabileceğinizi biliyor muydunuz? Bazı basit ev ilaçlarıyla mı? Aşağıda, alerjilerden, hastalıklardan, pirelerden muzdarip olsalar da, köpeğinizi mutlu ve sağlıklı hale getirmek için yedi büyük doğal ilaç bulabilirsiniz.  E hadi ne bekliyorsunuz, sorunun cevaplarına geçelim! :)

köpek alerji tedavisi
köpek alerji tedavisi

1. Kuru Cilt Köpekler İçin E Vitamini

Köpeklerde kuru ciltlerin nasıl tedavi edileceğini merak ettiniz mi? E Vitamini yüzünüzde bu sinir bozucu yaş çizgilerini önlemek için , aynı zamanda köpeğinizin kuru cildi için de harika olabilicek bir kaç bilgi verelim. Köpeğinizin Cildine doğrudan E vitamini yağı uygulayarak  masajı yapabilir, suyun içine eklenen E vitamini içeren bir banyo yaptırabilir veya “Eczane” ye gidebilir ve köpeğiniz için  (E vitamini) alabilir eviniz de tedaviye başlayabilirsiniz ).  Önemli: Aldığınız vitamini, köpeğinize ağız(oral) yolla veriyorsanız, her köpek ırk’ı için farklı dozaj miktarı bulunmaktadır, bu yüzden kesinlikle bir veterinere danışın.

2. Köpekler İçin Yoğurt ve Asidofilus

Lezzetli bir sade yoğurt, köpeğiniz için sağlıklı bir çözüm. Tıpkı insanlarda olduğu gibi, yoğurttaki canlı asidofil köpeğinizin bağırsaklarındaki iyi bakterileri dengede tutar, böylece kötü bakteriler çabucak atılır. Köpeğiniz antibiyotik kullanıyorsa, küçük bir yoğurt mayası bulaşmayı önlemeye yardımcı olacaktır (antibiyotik tedavisinin ortak bir yan etkisi). Köpeğinize asidoz hapları verebilir- hapları pastırma v.s ile verebilirsiniz (isteğe bağlı).

Köpek yavruları özellikle maya enfeksiyonlarına açıktır, bu nedenle hafif bir yoğurt (ya da hatta tatlı) şeyleri dengede tutmaya yardımcı olabilir; Bağırsak sistemi bağışıklık kazanırken özellikle yararlıdır.

doğal köpek tedavisi nasıl yapılır
doğal köpek tedavisi nasıl yapılır

3. Köpekler için papatya çayı

Papatya çayı, papatya fabrikasının rahatsız edici köpek tümörlerini ortadan kaldırmak için doğal dezenfekte edici etkilerini kullanır. Kolik, gaz ve anksiyete için önerilir. Ayrıca küçük cilt tahrişlerini hafifletebilir. Sadece buzdolabında soğutun ve köpeğin ham derisinde etkilenen bölgeye püskürtün. Soğutulmuş çay cildi maya ve / veya bakteri öldürdüğü için köpeğiniz acilen sakinleştirici bir etki hissedder. Enfekte veya tahriş olmuş yatıştırıcı gözler için ılık (sıcak değil) bir çay poşeti şeklinde de kullanılabilir.

4. Köpeğin kaşıntısını durdurmak için yulaf ezmesi

Kaşıntılı bir köpek, özellikle de erişebileceği herhangi bir mobilya parçasında kendini kaşırken  oldukça sıkıntı yaşayabilir. Ancak köpeğinizi suçlamayın, bazen de alerjiler nedeniyle kaşınabilir ve mobilyada kaşınırken bu ona yardım etmez ayrıca mobilyanız için endişelenmeyin çizilmeyeceklerdir. Eğer yavru kaşınırsa, mobilya benzeri kaşındığı noktaları unutun! İnce öğütülmüş yulaf ezmesi, tahriş olmuş cilt için zamana bağlı bir çare. Köpeğiniz için yulaf ezmesi tahılı kullanabilir veya kendiniz bir yiyecek dövücüsü içinde yulafı ezebilirsiniz. Yulaf unu ılık su banyosunda karıştırın ve köpeğinizin tedavi süresin de iyilik içinde ısınmasına izin verin. Köpeğiniz size teşekkür edecek, bize güvenin. Cilt alerjileri, enfeksiyonlar ve kaşıntıya neden olan diğer hastalıklara sahip köpeklerin de bu yaklaşımla hemen rahatlığa kavuştura bilirsiniz.

5. Köpek Yaraları İçin Epsom Tuz Banyosu

Köpekler bazen çocuklar gibi olabilir ve bu nedenle yaralana bilirler ve arada sırada açıklanamayan şişlikler oluşabilir. Bu rahatsızlıkları bir dahaki sefere Epsom tuz sabunları ve ısı paketleri ile tedavi etmeyi deneyin. Epsom tuzu ve ılık sudan oluşan bir banyo, özellikle reçeteli antibiyotikler ve veterinerlik denetimi ile kombine edildiğinde şişme ve iyileşme süresini azaltabilir. Bununla birlikte, evcil hayvanınızın Epsom tuzunu yemeyeceğin den ve ağzına teneffüs etmeyeceğin den emin olun, çünkü çok zararlı olabilir. Ayrıca açık yaralar varsa, evcil hayvanınızı Epsom tuzu ile yıkamayın.

Köpeğinizi günde iki kez Epsom tuz banyosunda beş dakika boyunca yıkayarak uygun veya pratik değilse, aynı sıcaklıkta su solüsyonunda ıslatılmış temiz bir havlu ile köpeğinizi temizleye bilirsiniz ev yapımı bir havlu ile tedaviyi aynı etkiyi yaratan yaralara uygulanabilirsiniz.

köpek tedavi yolları
köpek tedavi yolları

6. Bit Parazit Tedavileri

Köpeğiniz de pire var mı? Bazı köpekler pire ısırıklarıyla alerjiktir ve sadece bir gün onlarca kaşıntıya neden olabilir. Asla korkmayın. Büyük ilaç tedavisine geçmeden önce, biraz boraks tozu deneyin.  Bu parazit emicilerin yok edilmesini sağlamak için iyi bir yol, boraks tozu alabilir serperek aşırı kaşıntılarını önleyebilirsiniz. Geride bırakılan görünmez boraks tozları pireleri öldürecek ve parmağını bile kaldırmanız gerekmeyecek. Önemli olan, ve dikkat etmeniz gereken köpeğinizin boraks toz’unu teneffüs etmemesidir buna çok dikkat edin ve ağız bölgelerine kesinlikle uygulamayın.

Köpek alerjilerini gidermek ve tüylerinde ki pireleri püskürtmek için basit bir limon suyu solüsyonu deneyin. Pireler için çok etkili bir doğal ilaçtır, bu nedenle hem pire önleyici olarak hem de köpeğinizin kokusu temiz olur ve tüylerini de oldukça canlı gösterir . Kaynamış bir suyu içine, limon suyu dökerek gece boyunca kapalı bir şekilde bekletip, daha sonra köpeğinize soğumuş bir şekil de uygulamak için daha sonra temiz bir sprey şişesi kullanarak köpeğinizin cildinin her yerine uygulanabilir. Bira mayası, belki de küçük bir dilim pastırma veya peynire, köpüklü yiyeceklerin üstüne serpilmiş toz halindeki düzenli bir diyetin parçası olarak verilebilir.

Köpeğinizin her hava koşuluna  uygun bir şekil de bu tedavi yöntemini uygulayabilirsiniz, önemli olan doğal olan maddeler le köpeğinizi tedavi edebilmek, bu sadece pire, parazit gibi canlılar için geçerli değil. Köpeğinizin temiz ve kendini herzaman rahat hissedebilmesi adına da bu tedavi yöntemini uygulayabilirsiniz. Unutmayın, köpeğiniz ne kadar temiz olursa, o kadar çok mutlu olur.

köpek tedavisi nasıl yapılmalı
köpek bakımı nasıl yapılır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu