Cilt bakımı

Sivilce Nedir? Nasıl Geçer? Sivilce maskesi nasıl yapılır?

Sivilce bir diğer ismiyle Akne Vulgaris çoğunlukla ergenlik yaşlarında belirgin bir hal alır. Ergenlik dönemi dışında bir çok etken nedeniyle sivilce ortaya çıkabilir.

 

Sivilce maskesi nasıl yapılır?

Sivilceleriniz için kesin bir çözüm isteyenlerdenseniz cildinize maske uygulamayı düşünebilirsiniz . Oldukça etkilidir, etkili olmasının sebebi ise maske olmasıdır. Yüzün her noktasına temas ettiğinden eşit seviyede bir tedavi uygular ve sorunu kolayca çözer. Zaten sivilce maskesi etkili bir yöntem olmasaydı kırışıklıklar, peeling, rahatlama gibi şeyler içinde uygulanmazdı. Uzun vadede popüleritesi artan bir yöntem ve bir kere deneyen ilerleyen zamanlarda tekrar denemekte. Yani tek seferlik bir çözüm istiyorsanız ve bundan sonra sadece o çözümü uygulamak istiyorsanız aradığınız yöntem budur.

Maske aslında kremden, losyondan ve spreyden farklı değildir. Derinin altıyla ilgilenir. Ancak bu yöntemlerin çalışması oldukça güçtür. Maske ise içinde birden fazla kür barındırabilir. Bununla beraber yukarıda dediğimiz gibi yüzün tamamına etki eder. Kür sayısı ne kadar çok olursa etki sayısı da o kadar çok olur. Yani sivilce maskesi hem sivilceleri yok edip hemde deriyi nemlendirebilir ya da kırışıklıkları giderebilir. Maskenin genel özellikleri akneyi daha doğrusu iltihabı dışarı çıkartacak cinsten olmalıdır. Kimi yöntemler dışarı çıkartmak yerine içeri iterek sorunu çözmeyi planlamakta. Buda iltihaplanıp daha kötü bir şekilde gün yüzüne çıkmasına sebep oluyor. Özellikle maske hazırlanırken her adımı doğru bir şekilde yaptığınıza emin olun. Etkisini göstermemesi yüzünüzü daha kötü bir duruma sokabilir.
Sadece birkaç malzeme ile sivilce maskesi yapabilir, bunu yüzünüze uygulayıp 30 ya da 60 dakika bekleyip etkisini görebilirsiniz.Sivilce hariç hangi sorunları çözmek istiyorsanız onun çözümlerini de eklemeyi unutmayın.

 

Sivilce İzleri Geçici mi?

sivilce-izleri-nasil-gecerHer ne kadar gençlik yaşlarında çıkan bir şey olsa da orta yaşlı insanlarda da görülebilen bir şey sivilce izleri. Oluşmasının birçok nedeni olabilir, bununla beraber sorun çözülebilir ancak birçok neden olduğundan birçokta çözüm vardır. Bu yüzden genel bir tedaviden ziyade sorunun nedeni olan tedaviye yönelmeniz daha iyi olacaktır. Bunun için izlerin nedenini 3 farklı nedende inceleyebiliriz. İlki cildinizde ki bakteri birikimidir, ikincisi ölü hücrelerin temizlenmesi ya da dökülmesi  sonucun da vücutta fazla yağ üretimi. Eğer ki bunlardan birini yaşadığınızı düşünüyorsanız o tedaviyi uygulayın.

Sivilce izleri vücudunuzda fazla yağdan ötürü oluşuyorsa eğer yağlı yiyecekleri tüketmeyi yarı yarıya kadar indirgemeniz gerekmektedir. Bu esnada sivilceleriniz azalmayacaktır ama aynı zamanda çoğalmayacaktır da. Bu esnada temizleme işlmeni yapmalısınız. Eğer cildinizde bakteri birikimi söz konusuyusa vücudunuzu iyi bir şekilde temizlenemeniz gerekir. Yani bir hamam etkisi ile cildinize peeling uygulamalısınız. Gözenekler açıldıktan sonra çok daha rahat hissedeceksinizdir. Son olarak vücudunuzu sussuz bıraktıysanız ve hücrelerinizi yenileyecek besin değerlerini vermediyseniz iltihaplı dokular yukarı çıkıp sivilceye neden olabilir. Bunun içinde dengeli beslenmeye başlamalısınız. 2 hafta gibi bir sürede etkisini göreceksinizdir. Maalesef yaşınız arttıkça tedavinin sonucu görmeniz yavaşlamakta.

Yediklerinize, içtiklerinize ve yaptıklarınıza dikkat ederek sivilcelerden kurtulmanız mümkün. Sivilce izleri çoğu zaman geçicidir. Tek bir durumda kalıcı olabilir o da sivilce için yanlış tedaviyi uyguladığınızda.

Sivilce izlerine doğal çözümler adlı makalemizi okuyabilirsiniz. Okumak için Tıklayınız.

 

Sivilce Nasıl Geçer?

Sivilceler hayatı zorlaştırır. Çalışanlar ve Öğrenciler için gün içerisinde utanmalara bile neden olur. Sivilce çıkma nedenleri farklı nedenlerden dolayı oluşur. Cilt gözeneklerinden kaynaklanan Sivilceler, bazı kişilerde uzun sürede geçmez. Sivilce çıkma nedenleri, genellikle yüz kısımlarında oluşur. Sivilce çıkma nedenleri arasında Cilt gözeneklerinin aşırı Yağlanması, kirlenmesi ve Yağlı yiyeceklerden dolayı kaynaklanır. Sivilceler boyut olarak da değişir. Bazı gözeneklerde “ Çok büyük Sivilceler” çıkar. Bunlar genel de uzun süreli geçmez. Kuruması ve Ufalması uzun zaman alır. Bazı gözeneklerde ise “ Küçük Boyut şeklinde” olduğu için, birkaç doğal yöntemle kısa sürede geçer.

sivilce nasıl geçer
sivilce nasıl geçer

Bal ve Tarçın Maskesi

Balla Tarçını bir kap içerisinde karıştırma yapın. Bazıları sadece Tarçın maskesi yapar. Ama tek başına o kadar da iyi bir etki yapmaz. Sivilce üzerini kurutma konusunda Bal ve Tarçının güçlü bir etkisi vardır. Tarçın mat olduğu için, Sivilcenin uç kısımlarını kurutarak, kısa sürede içindeki sıvının de güç kaybetmesine neden olur.

Elma Sirkesi

Elma Sirkesi saçları da parlak gösteren, dolgun ve güçlü yapan bir etkiye sahiptir. Sivilcelerin içinde oluşan o Sıvıyı kurutma etkisine de sahiptir. Bir kap içine Sirkeyi dökün. Pamukla beraber Sivilcelerin uç noktalarına sürün. Kısa sürede sivilceler kurumaya başlar. Akşam yatmadan önce yaptığınız zaman, sabaha emin olun kurumuş ve geçiyor olarak görürsünüz.

Sivilcelerin Geçmesine İyi Gelen doğal yöntemler bu şekildedir. Ancak pratik olarak çoğu insan eminiz yapar, “ Diş Macunu Sürme.” Macun kısa sürede Sivilcelerin uç kısımlarını kurutmaya başlar. Sıvının güç kaybetmesine neden olur. Bir diğer popüler yöntem de “ Limon” kullanmak. Limonu sivilce üzerine sürerek, etki eden o Sıvının kurumasını sağlar.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu