Anne Sağlığı

Vajinismus Tedavisinde Parmak Egzersizleri

Vajinismus Tedavisinde Parmak Egzersizleri

Vajinismus sorunu olan kadınların çoğu için vajinismus tedavisi bazen daha büyük sorun haline gelmektedir. Vajinismus sorunu yaşayan bayanların çoğu parmak egzersizi tekniğini duymuştur. Ne yazık ki internetten her bilgiye kolaylıkla ulaşmak bazen faydadan çok zarar getiriyor. Vajinismus egzersizleri intenette pek çok sitede bilinçsizce açıklanıyor ve öneriliyor. Fakat vajinismus tedavisinde uygulanan her teknik mutlaka uzman kontrolünde yapılmalıdır.

Parmak egzersizi, kadına seans sonrasında evde kendi kendine yapması gereken bazı uygulamaları içeren etkili bir vajinismus tedavi tekniğidir. Tedavide başarıyla kullanılabilen bir yöntem olduğu doğrudur. Fakat vajinismus tedavisinin tek yolu kadının kendi kendine evde uygulayacağı parmak egzersizi değildir.

Vajinismus tedavisinde parmak egzersizleri şart değildir. Hastanın durumuna göre tedavi teknikleri şekillendirilir.

Vajinismusun pek çok farklı teknik ve bu tekniklerin kombinasyonu ile tedavi edilmesi mümkündür. Hastanın yapısına uygun teknik ne ise ona karar verilir. Hasta parmak egzersizi istemiyorsa zorlamak mantıklı değildir.

Merkezimizde vajinismus tedavisinde parmak egzersizleri şart koşulmamaktadır.

Vajinismus uzman kişilerce yürütülen terapi seansları ile kesinlikle çözülebilmektedir. Fakat uzman olmayan kişiler tarafından son zamanlarda yanlış tekniklerle uygulanan tedaviler türemiştir. Özellikle hastaların zaman sıkıntısını ve egzersiz korkusunu kullanan bu tedavi yöntemleri kesinlikle başarılı sonuç vermemektedir. Birleşme sağlanması vajinismusun tedavi edildiği anlamına gelmez. Aşağıda bazı yanlış tedavi yöntemleri listelenmiştir. Dikkatlice okuyunuz.

Vajinismus tedavisinde uzak durulmasi gerekenler

  • Uyuşturucu anestezik kremler ya da ilaçlar
  • Alkol kullanıp cinsel ilişki denemek
  • Muayenehanede ilişkiye girmeye çalışmak
  • 15 dakikada, telefonda görüşme ile ya da 1 günde kesin çözüm vaat eden yöntemler
  • Sıcak banyo ile kas gevşetme
  • Kas gevşetici ilaç ve kremler kullanma
  • Kızlık zarı ya da genital bölgeye doktor tarafından yapılan iğne veya uyuşturucular vb.

Yukarıda belirtilen tedavi yolları kesinlikle riskler taşımaktadır ve hastaların hayal kırıklığına sebep olmaktadır. Unutmayın ki vajinismusun doğru tedavi şekli yukarıda listelenen yöntemlerden daha zor değildir. Kalıcı ve doğru bir tedavi için seçeceğiniz uzmana ve yöntemlerine dikkat ediniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu